Anna Munia a Feliks Hrehorowicz - Harmónia farieb a dreva

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy dvoch poľských autorov, maliarky Anny Munia a drevorezbára Feliksa Hrehorowicza, pod názvom Harmónia farieb a dreva, ktorá sa bude konať dňa 3.3.2020 (utorok) o 16.30 hod. v galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove. Výstava potrvá do 31.3.2020. Tešíme sa na Vás!

pozvánka munia

Spoznaj svojho rodáka

Dovoľujeme si vás pozvať na podujatie pod názvom Spoznaj svojho rodáka - stretnutie s osobnosťou a hudbou Bélu Kélera k 200. výročiu jeho narodenia, ktoré sa uskutoční už najbližší pondelok 17.2.2020 v Poľsko-slovenskom dome na Radničnom námestí č.24 o 17:00 hod.

Účinkujú:

Peter Bubák, generálny riaditeľ SBK
Irena Medňanská, výkonná riaditeľka SBK
Československé komorné duo
Pavel Burdych, husle & Zuzana Berešová, klavír
Lucia Laškody, spev
Katarína Hricová, moderátorka

Podujatie zahŕňa rozhovory so zaujímavými osobnosťami, čítanie z Kélerových listov svojej sestre Emílii Vandrákovej. V hudobnej časti zaznejú v interpretácii Československého komorného dua diela pre husle a klavír a v podaní Lucie Laškody niekoľko Kélerových piesní.

Vstup voľný!
Tešíme sa na Vás.

PLAGAT

Branislav Rohaľ - Život v Alpách

Srdečne Vás pozývame na výstavu fotografií mladého bardejovského rodáka Branislava Rohaľa, ktorý na fotografiách priblížil nádhernú scenériu rakúskych Álp. Výstavu pod názvom Život v Alpách si môžete prísť pozrieť už budúci týždeň od 4.2.2020 a potrvá do 28.2.2020. Tešíme sa na Vás!

Plagát

Spomienka na Bélu Kélera

Vážení priatelia kultúry, histórie a mesta Bardejov,
dovoľujeme si Vás pozvať na spomienkové podujatie venované 200.výročiu narodenia významného bardejovského rodáka a skladateľa európskeho významu – Bélu Kélera.
Podujatie sa uskutoční presne v deň výročia jeho narodenín – 13.2.2020 ( štvrtok) v Poľsko-slovenskom dome na Radničnom námestí č.24 o 16.30 hod.
Okrem predstavenia osobnosti a diela Bélu Kélera bude v rámci tlačovej konferencie predstavený aj celoročný program osláv 200.výročia.
Predstavená bude aj príležitostná poštová pečiatka s týmto motívom.
Následne navštívime rodný dom Bélu Kélera a uctíme si aj pamiatku jeho rodičov na evanjelickom cintoríne, kde sú pochovaní.
Ak by ste sa chceli o Bélovi Kélerovi dozvedieť viac, navštívte stránku Spoločnosti Bélu Kélera, kde nájdete všetky informácie, fotodokumentáciu a notové materiály : https://bela-keler.webnode.cz/o-nas/

Béla Kéler nadovšetko miloval svoje rodné mesto a často sa sem vracal. Na ceste z Bardejova do Debrecína dokončil v roku 1858 svoj čardáš op.31, Spomienka na Bardejov. O jedenásť rokov neskôr vyšla tlačou prvá séria Brahmsových Uhorských tancov. Nie je všeobecne známe, že veľký Brahms, prevzal do svojho 5. uhorského tanca 32 taktov Kélerovho Bardejovského čardáša, bez akejkoľvek zmeny. Kým Brahmsov 5.uhorský tanec je všeobecne známy, Kélerov Bardejovský čardáš je takmer zabudnutý.

Pozvanka Keler

Slovenský zväz protifašistických bojovníkov - Za slobodu!

Kultúrne a turistické centrum Bardejov „Poľsko-slovenský dom“, Mesto Bardejov a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov Vás pri príležitosti osláv 75. výročia oslobodenia Bardejova pozývajú na výstavu Za slobodu!, ktorá bude vystavená v dňoch 9.1.-31.1.2020 v galérii Poľsko-slovenského domu v Bardejove.

pozvánka za slobodu

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

webdesign Webdesign, tvorba web stránok