Z dôvodov komplikácií spojených s opatreniami voči vírusu Covid -19 sa bohužiaľ autori nemohli zúčastniť na plánovanej vernisáži a tak sme výstavu dnes sprístupnili návštevníkom bez nich. Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku do Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí!

WACLAW TUREK - Podkarpatské kaplnky

Fotograf, hudobník, básnik – 45 rokov pracoval v kultúre. V 70-tych rokoch pracoval ako fotožurnalista Podkarpacia a Nowin rzeszowskych. V rokoch 1977 - 1983 bol spolupracovníkom pobočky Rzeszów Národnej vydavateľskej agentúry. Od roku 2001 je prezidentom fotoklubu v Regionálnom centre pohraničných kultúr v Kraste. Spolupracuje s Fotoklubmi na Slovensku a na Ukrajine. Jeho výstava Podkarpackie kaplnky boli prezentované v Austrálii, Fínsku, Litve, na Slovensku, v Maďarsku, na Ukrajine. Bol autorom minivýstav: Egypt, Španielsko, cintorín Anjeli, dve strany ulíc, na križovatke kultúr, Moja vášeň, Môj svet, Slúženie. Je členom Poľského fotografického klubu a Poľskej asociácie spisovateľov a publikoval 9 zbierok básní.
Za svoje úspechy v oblasti kultúry bol poctený: odznak zaslúženého aktivistu kultúry, striebra a Zlatého kríža za zásluhy, cenu starostu Krosna, cenu maršala regiónu Podkarpackie, odznak za zásluhy pre poľskú kultúru. Je držiteľom titulu fotografa čestného člena Zväzu slovenských fotografov. V roku 2015 získal zlatú medailu zaslúženú pre poľské fotografie, v roku 2017 získal bronzovú medailu za zásluhy kultúry GLORIA ARTIS, v roku 2018 získal medailu za zásluhy v meste Krosno.

OLGA NORBA - Transformácie

Narodila sa v Užhorode (Ukrajina). Maľovaním sa zaoberá od detstva. Umelecké vzdelanie získala v rodnom meste na výtvarnej škole. Po skončení štúdia pokračovala v rozvíjaní vlastného umeleckého štýlu. Pri tvorení obrazov uprednostňuje expresívne a živé farby, dynamicky vyjadrujúce filozofické myšlienky autorky. Obľúbenými materiálmi sú farebné ceruzky, akrylové a olejové farby. Zdrojom inšpirácie jej slúži príroda, predovšetkým kvety a stromy.

norbaturek plagat

SLOVENSKÁ SPOLOČNOSŤ PRAKTICKEJ OBEZITOLÓGIE (SSPO) V SPOLUPRÁCI S KULTÚRNYM A TURISTICKÝM CENTROM V BARDEJOVE, MESTOM BARDEJOV, VŠEOBECNOU ZDRAVOTNOU POISŤOVŇOU (VšZP), VŠZaSP sv. ALŽBETY BRATISLAVA, PRACOVISKO MICHALOVCE, LIGOU ZDRAVIA o.z., Firmami ABBOT, WORWAG a PROM.MEDIC.SK a  mediálnym partnerom Bardejovskou televíziou Vás pozývajú na SVETOVÝ DEŇ HEPATITÍD, dňa 24.07.2020 od 9.00 hod. do 12.00 hod. a od 14.00 hod. do 16.00 hod. v Poľsko-Slovenskom dome na Radničnom námestí 24 v Bardejove.

ČO ZAUJÍMAVÉ VÁS ČAKÁ ???

  • 1) Dozviete sa zaujímavé informácie o chorobách pečene
  • 2) Budete sa môcť odvážiť, ale zároveň sa dozviete komplexnú analýzu zloženia Vášho tela (svalovej hmoty, tukového tkaniva a vody
  • 3) Odmeriame Vám hodnoty krvného tlaku,  pulzu;
  • 4) Dozviete sa hodnoty Vašej glykémie;
  • 5) Vyšetríme Vám protilátky proti hepatitíde C a hladinu amoniaku
  • 6) Vyšetríme Vám pečeň prostredníctvom nebolestivého moderného prístroja – FIBROSCAN, ktorý zistí či ju máte poškodenú a aké percento tuku máte v pečeni  - výsledok bude k dispozícii v priebehu niekoľkých minút !!! (Jedine by ste nemali jesť 2 hodiny pred vyšetrením)
  • 7) Skonzultujete Vaše výsledky s lekárom (doc. MUDr. M. Belovičová, PhD. mim. prof.)
  • 8) Obdržíte edukačné brožúrky ohľadne stravovania pri chorobách pečene a ohľadne vírusových hepatitíd

VŠETKY VYŠETRENIA A PORADENSTVO SÚ ZDARMA

PRÍĎTE – NEOĽUTUJETE

Svetovy De Hepatitd 

Pozývame Vás na kreatívny workshop Daniely Zimmerovej, kde si s pomocou autorky našej terajšej výstavy, Machové obrazy - zázrak prírody, môžete vytvoriť svoj vlastný machový obraz. Workshop, teda kreatívna dielňa, sa bude konať dňa 29.6.2020 (pondelok) o 17.00 hod. v galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove. Poplatok, v cene ktorého je všetok materiál, je 70 eur za osobu alebo pár. Po workshope si machový obraz môžete vziať domov. V prípade záujmu je potrebné nahlásiť sa osobne, najneskôr do piatka 26.6.2020 v Poľsko-slovenskom dome. Tešíme sa na Vás!

Zimmerova workshop plagat

Srdečne Vás pozývame na výstavu Bardejovčanky Valérie Šarišskej Hodabovej - Vlnka v mori času, ktorá bude sprístupnená v galérii Poľsko-slovenského domu od 2.7.2020. Výstava potrvá do 31.7.2020. Tešíme sa na Vás!

Sarisska plagat zlty

Pozývame Vás na netradičnú výstavu rodenej Bardejovčanky Daniely Zimmerovej pod názvom Machové obrazy - Zázrak prírody, ktorá bude sprístupnená v galérii Poľsko-slovenského domu od 2.6.-30.6.2020. Stále platí dodržiavanie bezpečnostných podmienok - vstup len s rúškom a po dezinfekcii rúk v našich vstupných priestoroch. Tešíme sa na Vás!Zimmerova plagat

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG