Posledné aprílové popoludnie sa v Bardejove už tradične spája s podujatím Otváranie fontán. Do priestorov v okolí fontány sa počas tohto sviatočného nedeľného popoludnia zišlo vyše dvetisíc obyvateľov a návštevníkov Bardejova, ktorí sa spoločne tešili na sviatočnú chvíľu, ktorá znovu oživí nádhernú fontánu v Promenádnom parku. Dôležitú úlohu pri odomknutí fontány má každý rok Dráčik Ohniváčik a už pravidelne mu pri tom pomáha aj nový maskot, ktorý sa z rozprávkovej megakraslice každý rok objaví.

Najväčšiu ručne maľovanú kraslicu tento rok vyzdobili žiaci a pedagógovia Spojenej školy, Pod papierňou. Niekoľko týždňov svojou krásou zdobila Radničné námestie, no a nakoniec sa z nej objavil kráľ HOBARD, nový maskot športového klubu Mládež HC 46 Bardejov. Jeho športoví kamaráti ho slávnostne predstavili Bardejovčanom a potom spoločne s Ohniváčikom a Dračicou Plamienkou otvorili fontánu. Záver podujatia patril lampiónovému sprievodu a bubeníckej show Batida.

Viac foto: https://ibardejov.sk/otvaranie-fontan/

20230430 191739

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG