V stredu popoludní 6.9.2023 sa v Galérii Poľsko-slovenského domu uskutočnila vernisáž výstavy obrazov Tadeusza Łucejka. Priateľskú atmosféru podujatia dokonalo umocňovali príjemné tóny v podaní hudobného dua - Katky Jurčovej a Róberta Paňka.

 Autor Tadeusz Luczejko žije a tvorí v Gorliciach. Okrem maľby sa venuje aj tvorbe ambientnej elektronickej hudby. Od roku 2003 je iniciátorom a umeleckým riaditeľom Medzinárodných multimediálnych prezentácií „AMBIENT FESTIVAL“ v Gorliciach. Na konte má 9 albumov, z ktorých boli niektoré vyhlásené za najlepšie nahrávky roka, za svoju umeleckú hodnotu a kvalitu zvuku. Ako výtvarník navrhoval knižné ilustrácie v spolupráci s vydavateľstvami ako Iskry, Alfa, PiK, ART. Navrhol aj obaly niektorých albumov dua Aquavoice, ktoré založil spolu s Piotrom Woltanowskim a plagáty pre „Ambient festival“. V roku 2007 bol Tadeusz Łucejko zapísaný ako umelec do medzinárodnej encyklopédie „Who is Who“. 

Srdečne pozývame obyvateľov, ale aj návštevníkov mesta na výstavu, ktorá je sprístupnená verejnosti počas pracovných dní do 29.9.2023.

Viac foto: https://ibardejov.sk/vernisaz-vystavy-obrazov-tadeusza-luczejka/

20230906 DSC5375

Wystawa Bardejov. no fonts

Začiatok mesiaca sme začali slávnostnou vernisážou, ktorou sme otvorili výstavu poľského umelca Marcina Krawczuka.
Výstava pod názvom - 16 obrazov, prezentuje autorovu tvorbu, v ktorej často odkazuje na menej populárne, niekedy trochu zabudnuté umelecké diela, ale aj na reklamnú grafiku, film a ďalšie formy a ich vzťahy v kontexte súčasného sveta. Počas vernisáže zneli príjemné klavírne tóny v podaní Samuela Billého.

Výstava v Galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove bude pre domácich, ale aj návštevníkoch mesta sprístupnená do 31.8.2023.

Viac foto: https://ibardejov.sk/16-obrazov-polskeho-umelca-marcina-krawczuka/

20230807 DSC5261

plagát Krawczuk

Prvý júnový víkend v príjemnej spoločnosti nemohol dopadnúť inak ako k spokojnosti na oboch stranách.

Sobotný deň sa niesol v slávnostnom duchu otvorenia novej výstavy pod názvom W DRODZE DO TESCO, ktorej autorom je poľský maliar Adam Faglio. Autor sa vo svojej tvorbe sústreďuje hlavne na maľbu a je známy najmä svojim zmyslom pre farby, ktorý odráža jeho subjektívne emócie a dojmy. Zobrazuje prevažne krajinky, zátišia, portréty či sakrálne predmety.

Počas vernisáže bolo cítiť pravú priateľskú atmosféru a úprimnú radosť, ktorá vyžarovala z tvári návštevníkov. Kultúrnym program nás svojim spevom sprevádzala Karin Jasmína Zápachová. Autorovi ešte raz veľmi pekne gratulujeme a srdečne vás všetkých pozývame na krásnu výstavu, ktorú si môžete pozrieť do 30.6.2023 v Galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove.

Viac foto: https://ibardejov.sk/w-drodze-do-tesco-adam-faglio/

20230603 DSC5105

plagat

V Kultúrno-turistickom centre v Bardejove sa v pondelok a utorok 24.-25.7.2023 stretli deti, aby si počas zaujímavých Tvorivých dielní spestrili svoj prázdninový program.

Tam kde vládne dobrá nálada, veselé deti a super výtvarné nápady to nemôže dopadnúť inak, ako na jednotku. Počas tvorivých dielničiek, na ktorých sa v pondelok a utorok vystriedalo viac ako 80 detí si každé z nich mohlo vymaľovať kamienky podľa vlastnej fantázie, alebo podľa predlohy, ktorú si doniesli. Pripravené boli pre nich aj omaľovánky a výkresy, ktoré si nadšene vymaľovávali. Deti vytvorili množstvo zaujímavých výtvorov, ktoré boli vystavené pri studni na Radničnom námestí v Bardejove. Nádherné a veselé kamienky iste potešia všetkých Bardejovčanov, ale aj návštevníkov nášho krásneho mesta, ktorí si ich môžu nie len pozrieť, ale aj zobrať a ozdobiť si nimi svoje okolie. Tí, ktorí s nami hrajú veľkú letnú hru Bardejovskí lovci perál si vymaľovaním kamienka mohli splniť aj jednu z indícii, ktorú pre nich na aktuálny týždeň pripravil Dráčik Ohniváčik. Tento rok sa do súťaže zapojilo množstvo lovcov, ktorí vytvorili naozaj krásne kamienky.

Záujem detí a rodičov, ktorí Tvorivé dielne v Kultúrno-turistickom centre navštívili svedčí o tom, že takéto aktivity sa im páčia a sú pre deti zaujímavé. Ich záujem nás veľmi teší a už teraz sa môžu tešiť na ďalšie podujatia, ktoré pre nich dráčik so svojím tímom pripravuje. O všetkých ďalších aktivitách vás budeme včas informovať.

Viac foto: https://ibardejov.sk/malovane-kamienky/

20230724 112306

V piatok dopoludnia 2.6.2023 ožili priestory Radničného námestia v Bardejove množstvom detí, ktoré sa sem zlietli ako včielky zo všetkých materských a základných škôl, aby podporili 1. ročník MEDOVÉHO FESTIVALU BARDEJOVSKÉHO MEDU.

Okrem rôznych súťažných a zábavných aktivít, ktoré boli počas dopoludnia pre deti pripravené, súčasťou festivalu bola aj výtvarná výstava v priestoroch Poľsko-slovenského domu a pred ním pod názvom Usilovná včielka, ktorú z plošných a priestorových prác súťažiacich pripravilo Kultúrne a turistické centrum v Bardejove pre všetkých, ktorí radi kreslia, maľujú, tvoria a téma ochrany včiel im nie je cudzia. Do okresnej súťaže, ktorá bola vyhlásená už začiatkom mája sa mohli zapojiť deti MŠ, žiaci I. a II. stupňa ZŠ, ale aj dospelí a tiež aj deti, ktoré nenavštevujú žiadne predškolské zariadenie. V každej kategórii mohli súťažiť ako jednotlivci, alebo ako kolektívy. Tému významu včiel v prírode pri zabezpečení dostatku potravy pre ľudí a potrebu ich ochrany deti zvládli na jednotku s hviezdičkou. Svedčí o tom 280 nádherných plošných a 35 jedinečných priestorových prác, ktoré svojou krásou a nápaditosťou očarili nielen porotu, ale aj všetkých návštevníkov výstavy. Trojčlenná porota v zložení Ing. Marcel Tribus, Ing. Svetlana Steranková, Mgr. Alena Voľanská-Martičeková hodnotila práce 30.5.2023 v Poľsko-slovenskom dome a nemala veru vôbec ľahkú úlohu.

Všetky práce boli nádherné, jedinečné a nápadité a porota udelila Diplom a cenu týmto súťažiacim: I. kategória detí MŠ jednotlivci získali ocenenie Táňa Jevčinová - MŠ Komenského 24, Katarína Germanová Sobeková – MŠ Rokytov, Kristína Kmecová – MŠ Sveržov. V tejto kategórii bola udelená aj Cena včelára - Yasmine Ahamsaldeen – MŠ Komenského 24. V I. kategórii kolektívov získali ocenenie MŠ Komenského 24 a MŠ Nábrežná Bardejov. V II. kategórii žiakov I. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie ALina Kykynezhdy – ZUŠ M. Vileca, Lívia Švorcová – ZUŠ M. Vileca, Dominika Makhynets – ZŠ Komenského. Porota udelila aj Čestné uznanie Linde Kolcunovej – ZUŠ M. Vileca a Jánovi Červákovi – SŠ Domškoláčik. Ocenila aj kolektívy ZŠ Lukov, ZŠ Hrabské, Spojenej školy Zborov. Čestné uznanie získal kolektív ZŠ Lukavica. V III. kategórii žiakov II. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie Natália Perželová – ZŠ B. Krpelca, Ela Balonová – ZŠ B. Krpelca, Daniela Klimeková – ZŠ B. Krpelca. Čestné uznanie získal Ľuboš Billý - ZŠ s MŠ Gaboltov. V kategórii kolektívov ocenila kolektív Spojenej školy, Pod Papierňou 2671 Bardejov. V IV. Kategórii Dospelí a deti, ocenila práce rodiny Holovačovej a rodiny Kinčekovej z Bardejova. Vyhodnotenie súťaže bolo súčasťou hlavného popoludňajšieho programu festivalu medu a ceny súťažiaci odovzdal za organizátorov Ing. Marcel Tribus a Martin Voľanský. Výstavu Usilovné včielky si môžete pozrieť vo vstupných priestoroch Poľsko-slovenského domu do 28.6.2023. Tešíme sa na Vás.

Viac foto: https://ibardejov.sk/usilovna-vcielka-vyhodnotenie-okresnej-sutaze/

20230607 100032

plagat

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG