Jednou zo základných a najdôležitejších životných hodnôt človeka je predovšetkým zdravie, ktoré ovplyvňuje nie len kvalitu, ale aj spôsob života. Len zriedka si zdravý človek dokáže predstaviť život hendikepovaného človeka a nie to ešte sa ním stať, doslova, z minúty na minútu. Presne takýto životný údel zažil na vlastnej koži aj Daniel Kukľa – úspešný paralympionik, ktorého život sa v jeho 18-tich rokoch zmenil o 180 stupňov. Po ťažkej dopravnej nehode v roku 1981 ochrnul a ostal pripútaný na invalidný vozík. Dnes má 58 rokov a stále aj keď, už nie tak intenzívne, žije športom.

V pandemickom období oslávil športové jubileum – 30 rokov a aj keď s odstupom času, ale predsa, sa podarilo zorganizovať pri tejto príležitosti obdivuhodnú prezentáciu jeho ocenení a úspechov počas 30 ročnej športovej kariéry. V utorok 15.11.2022 ste v popoludňajších hodinách mohli spolu s nami zažiť vo výstavných priestoroch Poľsko-slovenského domu skutočnú športovú náladu. Príjemnú úvodnú atmosféru navodil Roman Lukáč, žiak ZUŠ M.Vileca, svojou hrou na klavíri. Po slávnostnom úvodnom slove Ing. Marcela Tribusa sa rozvinul príjemný rozhovor s úspešným športovcom Danielom Kukľom o jeho začiatkoch, kariére, úspechoch, ale aj o tom, čo všetko tomu predchádzalo.

Môžeme zhodnotiť, že za celkové obdobie športovej kariéry dosiahol nespočetné množstvo popredných umiestnení doma, ale aj v zahraničí a keďže ročne absolvuje niekoľko európskych pohárov, svetových pretekov, maratónov a rôzne iné exhibície, niet sa ani čomu čudovať. Na záver mu už len prajeme veľa ďalších úspechov v živote a športovej oblasti.

Viac info: https://ibardejov.sk/daniel-kukla-uspesny-paralympionik/

20221115 130859

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG