Včerajší podvečer sa niesol v jedinečnej atmosfére a priateľských stretnutiach, ktoré umocňovali celkový umelecký zážitok.

Slávnostnou vernisážou sme otvorili autorskú výstavu pod názvom "obrazy LACO MAJOROŠI", ktorá je od včerajšieho dňa sprístupnená verejnosti v Galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24. Priebeh vernisáže spríjemnil svojou hrou talentovaný akordeonista Kristiánko Čamák zo ZUŠ M. Vileca v Bardejove. Prítomnosťou nás poctil aj autorov dlhoročný priateľ a zároveň kurátor výstavy Ján Marián Marhulík.

Autor - Ladislav Majoroši - je na výtvarnej scéne východného Slovenska prítomný od roku 1983. Ako výtvarník pôsobil vo viacerých kultúrnych a vzdelávacích inštitúciách. Výstava prezentuje výber obrazov z autorovej rôznorodej tvorby. Od maľby anjelov a iných okrídlených bytostí cez krajinomaľby a prírodniny ako papradie, zátišie, flóra až po figurálnu maľbu. V jeho tvorbe zohráva dôležitú úlohu zmena - v námetoch i technikách. Intenzívne a žiarivé farby sú dôležitým nástrojom autorovho výtvarného vyjadrenia.

Srdečne Vás pozývame na jedinečnú výstavu obrazov, ktoré sú vyjadrením autorových myšlienok o videnom i snívanom. Výstava potrvá do 2.12.2022.

Viac info: http://ibardejov.sk/obrazy-laco-majorosi/

20221102 DSC3996

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG