Prázdniny sú už v plnom prúde a tak, ako pominulé roky, aj tento rok vyrazili dráčik s dračicou a ich tímom z Kultúrno- turistického centra v Bardejove za vami na sídliská. V rámci podujatia Leto na sídlisku dňa 6.7. 2022 navštívili sídlisko Vinbarg a dňa 7.7.2022 zasa sídlisko Družba.

20220707 101902

Počasie nám prialo, keďže nebolo príliš horúco a fúkal príjemný vánok, deťom a ich rodičom nebolo horúco a zostávali súťažiť od začiatku až do konca. Hneď na začiatku podujatia sa pustili s deťmi do súťaží, hier a letných aktivít, ktoré si pre našich najmenších pripravil dráčik s dračicou a ich tímom. Za zvuku detských pesničiek bolo vidno šťastné tancujúce deti, ktoré podporil dráčik svojimi tanečnými pohybmi a kreáciami. Deti mali možnosť zmerať si svoju silu s dráčikom prostredníctvom lana, ktoré si preťahovali a takto ukázali čo v nich je. Deti veselo súťažili v skokoch vo vreci, pretekali sa s fúrikmi, s ktorými robili slalom okolo kužeľov, trénovali chôdzu na chodúľoch, triafali na terč alebo si mohli vybrať z iných zaujímavých aktivít. Popri plnení aktivít dráčik zobral loptu a zahral si s deťmi futbal. Smiech a dobrá nálada sprevádzala všetkých zúčastnených počas celého podujatia. Na oboch sídliskách mali dráčik s dračicou pre deti pripravené sladkosti, ktorým sa deti veľmi potešili a s nadšením ich ochutnávali.

Taktiež bola možnosť splniť si indície k veľkej bardejovskej hre Bardejovskí lovci perál, ktorú už 9. rok organizuje Kultúrno- turistické centrum pod záštitou primátora mesta Bardejov- MUDr. Borisa Hanuščaka. Vítaní boli samozrejme aj noví lovci, ktorí mali možnosť sa na sídlisku zaregistrovať a splniť si ich prvé indície. Registrácia lovcov perál je stále aktuálna, stačí prísť do Poľsko- slovenského domu na Radničnom námestí 24, zaregistrovať sa a začať hrať. Viac o tejto hre nájdete na lovciperal.sk alebo na facebookovej stránke Bardejovskí lovci perál. Každý, kto prišiel si mohol vychutnať príjemne strávený čas v kruhu blízkych a športovo využiť dopoludnie s dráčikmi. Dráčik s dračicou prídu v auguste aj na sídlisko Obrancov mieru a na dopravné ihrisko. Neváhajte a príďte si zasúťažiť spolu s nami. Už teraz sa na Vás tešíme.

Viac na: https://ibardejov.sk/leto-na-sidlisku-vinbarg-a-druzba/

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG