Piatok 6.5.2016 bol už od rána venovaný deťom a tradíciám. Doobeda sa už tradične uskutočnilo stavanie detských májov, počas ktorého sa deťom predstavilo aj mláďa tučniaka, ktoré sa vyliahlo z veľkonočnej megakraslice. To minuloročné mláďatko– dráčik Ohniváčik ho pozvalo k máju do stredu námestia, kde ho už čakalo vyše 350 zvedavých detí z bardejovských materských a základných škôl. Po krátkom predstavení sa tučniačik pustil do zdobenia mája s deťmi, ktoré mali pripravené pestrofarebné stužky. Hudobný program im k tomu pripravili žiaci zo ZŠ na Wolkerovej ulici. Ozdobený máj potom v sprievode všetci spolu odniesli k fontánam.

            Počasie sa tentokrát vydarilo a tak sa zhodne s programom rozbehli poobede pri fontánach aktivity s tučniačikom a dráčikom Ohniváčikom, ktoré pripravilo Kultúrne a turistické centrum Bardejov. Deti okrem toho nosili množstvo návrhov na meno pre tučniaka, z ktorých bude vybrané v nasledujúcich týždňoch jedno internetovým hlasovaním. Pre tých najmenších hlasujúcich bolo ako cena pripravené šľapacie autíčko, ktoré venoval primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak. K fontánam lákala aj saxofónová hudba v podaní Mariána Bukovského zo ZUŠ M.Vileca. A práve žiaci a pedagógovia tejto mestskej umeleckej školy si pripravili pre návštevníkov krásny koncert, ktorý odštartoval tradičné podujatie – Otváranie fontán, ktoré sa uskutočnilo už po štvrtýkrát. Spolumoderoval ho aj dráčik, ktorý na jeseň fontány uzamkol. Ten predstavil tučniačika verejnosti a následne s ním fontány slávnostne otvoril.   Na záver podujatia primátor mesta vylosoval z  najmenších hlasujúcich jedného výhercu, ktorým sa stal Adamko Goliáš. Ten už pri fontánach v danom momente nebol, asi už pozeral doma večerníček,  preto prosíme rodičov aby si vyzdvihli výhru u tučniačika v Poľsko-slovenskom dome osobne.  Meno pre neho sa dozvieme už v najbližších týždňoch a bude oznámené spolu z ohlásením tohtoročného 3. ročníka Bardejovských lovcov perál, ktoré nesie podtitul „Dobrodružstvá s tučniakom“.   

 DSC7886

 

20160506- DSC7982

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG