Dvojica umelcov nám predstavila svoje práce na spoločnej vernisáži, ktorá sa konala dňa 19.4.2015 v Poľsko-slovenskom dome. V galérii si môžete pozrieť Retrospektívu Bardejovských potuliek, poukazujúcu na miesta, kde sa potulky konali počas celého roka 2014. Autorom a hlavným grafikom projektu Bardejovské potulky je mladý dizajnér Peter Javorík. Hlavnou prioritou bolo, aby sa informatívne plagáty na potulky robili v rámci kultúrneho plagátu a boli aj použiteľné kdekoľvek vo svete. Mladý grafik vytvoril v poradí tretiu sériu plagátov, ktoré sú zároveň pozvánkami na Bardejovské potulky. Ich organizátori pripravujú po každom roku retrospektívnu výstavu plagátov z potuliek. Tretia aktuálna séria plagátov, ktorá vznikla aj ako samostatný kalendár potuliek, má základ v mapách historického Bardejova a obsahuje aj fotografie F. Hažlinského, A. Harňakovej a tiež samotného autora. Peter Javorík  získal za svoju prácu domáce, ale aj medzinárodné uznanie. „Potulkári“ mali perfektnú možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavostí s výkladom sprievodcu. V daný deň sa potuliek zúčastnilo mnoho nadšencov, ktorí zakončili svoju púť na vernisáži a takto slávnostne si pripomenuli aj ostatné – už „zdolané“ potulky. Príďte si ich pozrieť aj Vy, a zároveň nahliadnuť do kalendára novopripravených Bardejovských potuliek. Do 7.5.2014 sa môžete retrospektívne vrátiť do roku 2014 a pripomenúť si tak zaujímavé miesta v našom meste.

Druhou vystavujúcou umelkyňou je Lucia Krosnerová. Výstavu svojich diel predstavila v strašidelnej pivnici a zožala obrovský úspech. Jej zaujímavé práce s jemne strašidelným nádychom Vás určite nadchnú. Mladá umelkyňa tvorí odmalička a svojimi výtvormi poukazuje na nový spôsob vyjadrenia. Kombinuje nekombinovateľné a neriadi sa rokmi zaužívanými postupmi, pretože v tvorbe hranice neexistujú. Napriek mladému veku má za sebou už viacero úspechov a ocenení. Výstava potrvá do 19.5.2015, tešíme sa na Vás!

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG