Prichádza jar. Príroda sa pomaly prebúdza z dlhého zimného spánku. Slniečko svieti, hreje a dodáva energiu všetkému živému naokolo. Je tu čas kedy všetky zvieratká vychádzajú zo svojich úkrytov a tešia sa z každého nového dňa. Pri potulkách lesom a okolitou prírodou nachádzame prvé jarné kvietky, ktoré konečne vykukli spod chladnej zeme. Zárodok každého nového života je na dosah. Viete čo je považované za zárodok života? Je to práve vajce, ktoré je symbolom Veľkej noci. Predstavuje životnú silu, narodenie a nesmrteľnosť, návrat jari a vďaka škrupinke aj pocit bezpečia. Každé vajce niečo skrýva, je ako zamknutý hrob, v ktorom je aj napriek tomu ukrytý život.

Počas prechádzky našimi lesmi a lúkami sme našli obrovské vajce, ktoré sme priniesli na naše krásne Radničné námestie v Bardejove. Nadané a kreatívne deti z 1.ZŠ nám ho pomohli vyzdobiť a pretvoriť tak na nádhernú veľkonočnú kraslicu. Táto kraslica je najväčšia a najkrajšia na Slovensku, preto si vyslúžila aj zápis do Knihy slovenských rekordov ako najväčšie ručne zdobené veľkonočné vajce na Slovensku.

VÝZVA PRE ŠKOLY!!!

Teraz je tu priestor pre Vás milé deti! Pripravte si aj Vy svoje ručne zdobené veľkonočné vajíčka a prineste ich dňa 27.3.2015 o 11:00 hod. na Radničné námestie k nášmu najväčšiemu „Bardejovskému vajcu“, ktoré bude umiestnené v hniezde pod lipami. Už teraz sa tešíme na Vás a Vaše výtvory!

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG