Presne tak sa dajú nazvať umelecké diela, ktoré skrášľujú našu galériu od 6.10.2015. Predstavil nám ich sám autor, večne usmiaty poľský maliar, batik a grafik Leszek Szymczyk. Vystavuje individuálne aj kolektívne, jeho práce sa nachádzajú v zbierkach inštitúcií a jednotlivcov doma aj v zahraničí. Okrem iného je autorom grafických značiek, vizuálnych identifikácií, kalendárov, plagátov a navrhuje rôzne publikácie. Príďte si pozrieť jeho diela, nabité energiou, pri pohľade na nich pocítite optimizmus, ktorým srší samotný autor. Výstava Leszeka Szymczyka na Vás počká do 31.10.2015 v galérii Poľsko-slovenského domu. Tešíme sa na Vás!

Koncom týždňa v dňoch 8.-9.10.2015 sa u nás premietali zaujímavé filmy, ktoré do Bardejova zavítali prvýkrát v rámci Prešovského filmového festivalu Pocity. Poľský film „Walesa, človek z nádeje“ je najnovším filmom jednej z najväčších osobností poľskej kinematografie, 87-ročného Andrzeja Wajdu. Film „Dozvuky“ je označovaný za jeden z najodvážnejších poľských filmov v réžii Wladyslawa Pasikowského. Po boku poľských hviezd si vo filme zahrala aj slovenská herečka Zuzana Fialová. 

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG