V utorok 25.6.2024 sa v galérii Poľsko-slovenského domu nieslo v slávnostnom duchu otvorenia výstavy, pod názvom REFLEXIO AMORIS "ODRAZ LÁSKY" poľskej umelkyne MIECZYSLAWY IZDEBSKIEJ-ŁAZOREK. Autorka od narodenia žije a tvorí v Kazimierze Dolnom na rieke Visla. Až do roku 2000 viedla galériu svojho manžela, Stanislawa Jana Łazorka. Po jeho smrti a udelení titulu Čestný občan mesta Kazimierz Dolny pokračovala v činnosti galérie, vystavovala obrazy spriatelených umelcov i svoje. Postupom času galéria získala svoj vlastný charakter.
Už 24 rokov je tiež nerozlučne spätá s Kazimierzským umeleckým bratstvom, ktorého jedným zo zakladateľov bol Stanisław Jan Łazorek.
Združenie zoskupuje umelcov spojených s Kazimierzom Dolnym a Mieczysława Izdebska-Łazorek je s krátkymi prestávkami členkou predstavenstva.
Mietka, pretože takto podpisuje svoje obrazy, je autorkou mnohých individuálnych i skupinových výstav.
Okrem toho je prezidentkou a zakladateľkou nadáciecie Łazorek, ktorej cieľom je kultivovať pamiatku Stanisława Jana Łazorka. Priateľskú atmosféru podujatia nám dokonalo spríjemnili žiačky CZUŠ sv.Jána Bosca v zložení Elišky Porubskej hrajúcej na klavíri a Soňe Mizerákovej na flaute s doprovodom pani učiteľky Jany Pisarčíkovej. Výstava v galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove bude pre domácich, ale aj návštevníkov mesta sprístupnená do 19.7.2024.

20240625 163312

 

plagát

 

 

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

MG