Veď aj ja som záchranár

Pod záštitou prednostu Okresného úradu Bardejov Ing. Miroslava Bujdu sa 3.12.2018 v Poľsko – slovenskom dome konala vernisáž spojená s vyhodnotením  a odovzdaním cien autorom výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112“, ktorého cieľom bolo motivovať žiakov prostredníctvom záujmovej činnosti k téme európskeho čísla tiesňového volania „ 112“. 

Výtvarné umenie, tak ako aj iné umelecké kategórie, dáva priestor k vyjadreniu pocitov každého umelca. Aj keď krídla fantázie sme determinovali určenou témou, „Veď aj ja som záchranár“,  odbornú porotu zloženú z učiteľky Základnej umeleckej školy Michala Vileca – PaedDr. Heleny Tomečkovej, Mgr. Daniely Čisaríkovej – zamestnankyne Poľsko- slovenského domu a PhDr. Moniky Kandráčovej- zástupkyne Okresného úradu Bardejov, prekvapila kreativita detí pri realizácii svojich prác, ktorá bola prínosom aj tohto ročníka výtvarnej súťaže, no zároveň porote sťažovala rozhodovanie pri výbere troch najlepších prác v jednotlivých kategóriách.

Do súťaže sa zapojilo 13 základných škôl, 6 materských škôl a tri školy so špeciálnym zameraním, ktoré doručili spolu 262 prác.

Už druhý rok nám podal pomocnú ruku riaditeľ Poľsko – slovenského domu Mgr. Marcel Tribus, ktorý so svojimi spolupracovníčkami pripravili vernisáž doručených prác vo svojej galérii a ujali sa aj propagácie celej súťaže.

Výsledky súťaže podľa kategórií.

Kategória materské školy:

  1. miesto, Timea Peľaková, MŠ pri ZŠ Pod papierňou 1, Bardejov,
  2. miesto, Eliška Čechová, MŠ Komenského 47, Bardejov,
  3. miesto, Alex Maček, MŠ Nábrežná 2, Bardejov.

Kategória základné školy I. stupeň:

  1. miesto, Jakub Žarnovský, CSŠ-CZŠ sv. Egídia, Jiráskova 5, Bardejov,
  2. miesto, Patrik Podubinský, ZŠ Vinbarg, Nám. arm.gen. L. Svobodu 15, Bardejov,
  3. miesto, Ema Hrivniaková, ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, Bardejov.

Kategória základné školy II. stupňa :

  1. miesto, Natália Poljaková, ZŠ v Kurime,
  2. miesto, Tomáš Šinaľ, ZŠ s MŠ Hertník,
  3. miesto, Nina Sabolová, ZŠ Bartolomeja Krpelca, Bardejov.

Kategória špeciálne školy:

  1. miesto, Martin Cvoreň, ZŚ Raslavice, špeciálna trieda,
  2. miesto, Liliana Bystrá, Spojená škola, Pod papierňou 2671, Bardejov,
  3. miesto, Annamária Bilá, Spojená škola, Pod papierňou 2671, Bardejov.

Oceneným blahoželáme a naše poďakovanie a uznanie patrí všetkým žiačkam a žiakom zapojených do súťaže, pedagógom za ich vynaložené úsilie nad rámec svojich povinností, Základnej umeleckej škole Michala Vileca za garanciu odbornosti poroty a zamestnancom Poľsko – slovenského domu za nadštandardnú pomoc pri realizácii vernisáže a organizácii vyhodnotenia súťaže.

Miroslav Marcinek

Okresný úrad Bardejov

© 2018 / Kultúrno - turistické centrum Bardejov / Poľsko - slovenský dom / TIK Bardejov / TIK BJ Kúpele / Pamätník Holokaustu / Osobné údaje

webdesign Webdesign, tvorba web stránok